Sırrı Sakık’tan CHP’ye ‘DEM Parti’ cevabı: Bizim belediyelerimizde kapımız herkese açık; ırkçılar hariç

DEM Partili Sırrı Sakık, “Seçildiğimde belediyenin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak” diyen CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Burcu Köksal‘a yanıt verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Burcu Köksal, CHP Genel Başkanı Özgür Özel‘in de katıldığı Afyonkarahisar Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında öncesinde, “Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi’nin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak. AKP’nin adayı bunu söyleyemez onlar ancak yaygara koparıp kapalı kapılar ardında pazarlık yaparlar” ifadesini kullandı.

Köksal’ın bu ifadeleri sosyal medyada da gündem oldu.

DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, Köksal’a yanıt verdi. X hesabından açıklama yapan Sakık, şöyle dedi:

“Ben Kürtlere seslendim, herkes size karşı ittifak oluşturuyor siz de kendi ittifakınızı oluşturun diye. Hiçbir partiye kazandırmak gibi bir mecburiyetimiz yok dedim diye bana ‘mikro milliyetçi’ dahi diyen oldu. Peki bunun adı nedir? Bizim belediyelerimizde kapımız herkese açık faşist, ırkçılar hariç”.

TIKLAYIN – CHP’nin Afyonkarahisar adayı Burcu Köksal: Seçildiğimde belediyenin kapıları, DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak

 


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x